Selånger - Gustavsberg 3-9 (1-4)
Raggiga bestar, kloakdjur och eländiga kryp! Det gick inte bra den här gången heller. 9-3 i baken mot Gurraberg visar att vi ännu inte är redo för Allsvenskan.
När undertecknad satt på bänken och hängde med huvudet mot slutet av matchen sa Morten (ungefär) att han vet att om vi fortsätter att jobba och träna och vilja förbättra oss, så kommer det att ge resultat till slut. Och det är ju så man måste se det.
Nästa match är mot Västanfors i Edsbyn den 5:e oktober. Vi är ännu bara precis i början på den här historien och vi har chans att påverka slutet.
Selånger SK Bandy - Gustavsbergs IF Bandy 3-9 (1-4)
Våra mål: Micke G, Kalle Rimér och André
P.H.
Kommentera:
-
peter •
27 september 2013 05:01:05
vore kul att se laguppställningen i matcherna
Tidigare matcher
Senaste kommentarer
-
Östen Sundin » GRATTIS, ÖSTEN SUNDIN 70 ÅR!: ”Vilken fantastisk grattishälsning från Laget i mitt hjärta. Det är så härligt at..”
-
Sune Sundin » GRATTIS, ÖSTEN SUNDIN 70 ÅR!: ”Bra återgivet om min brors härliga bandy liv,men en av hans största framgångar h..”
-
Øyvind » Lycka till och välkommen tillbaka!: ”Lycka till Erik & Jonas!”
-
Maria Dahlin » Det här är en nyhet: ”Ser fram emot en härlig säsong!”
-
Christer Ericson » En milstolpe i Selånger Bandys historia: ”Härliga minnen och starten på en ny era och nivå för Selånger SK Bandy. 27 år i ..”